nternetowych, zwłaszcza w Google. Otóż jest to możliwe dzięki stosowaniu wielu zaawansowanych algorytmów i odpowiednich strategii. Dzięki temu można wskazać takie działania, które będą efektywne nie tylko w krótkim terminie, ale zwłaszcza długoterminowo. To właśnie wieloletnie utrzymanie pozycji w TOP10 jest największym wyzwaniem dla pozycjonowania stron i to stanowi zdecydowanie największą przeszkodę dla wszystkich tych, którzy zajmują się tym zawodowo.
Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych , krótka definicja z Wikipedii
W polskiej nomenklaturze branżowej dominuje rozróżnienie między pozycjonowaniem (ang. off-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do działań prowadzonych poza docelową witryną (np. Link building), zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza działania prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej (wpływające na jej budowę, treść i strukturę).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Co się zalicza do etycznych technik pozycjonowania?
Etyczne techniki pozycjonowania to nic innego, jak wykonywanie takich działań, które są polecane przez twórców stron oraz takie, które są akceptowane przez twórców wyszukiwarek. Istnieje cały szereg takich działań, których zadaniem jest polepszenie pozycji strony w rankingu wyszukiwania. Jedną z popularniejszych technik jest wymiana linków oraz umieszczanie stron w kategoriach tematycznych. Innym działaniem, które może poprawić wyniki wyszukiwania jest usunięcie błędów z kodu strony oraz jego optymalizacja. Również czytelne opisywanie odnośników oraz właściwe opisanie elementów strony jest postrzegane jako etyczna technika pozycjonowania. Te metody są akceptowane przez wyszukiwarki, więc ich stosowanie poprawi pozycję strony.